Археологія Закарпаття
Зачекайте, триває загрузка...

В Закарпатті наступного року почнеться реставрація Невицького замку

В Закарпатті в 2018 році планується провести реставраційні роботи на одній з найбільш відомих фортець регіону – Невицькому замку.

02-nevitskiy_zamok_by_Sergii_Vozniuk

“З наступного року починаємо реставраційні роботи в Невицькому замку біля Ужгорода. Це одна з найбільш відомих фортець, будівництво якої розпочали приблизно в ХІІ столітті”, – написав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, зараз “унікальна споруда, яка століттями утримувала армії різних завойовників”, знаходиться в напівзруйнованому стані.

“Ми вже практично підготували проектно-кошторисну документацію на реставрацію дерев’яної даху (яка може обвалитися в будь-який момент) над однією з башт та проведення консерваційних робіт. Приблизна вартість – 4,6 млн грн, джерело фінансування – Держфонд регіонального розвитку та обласний бюджет Закарпаття”, – написав Москаль, і додав: “Невицький замок – один із найпопулярніших туристичних об’єктів Закарпаття, який щороку відвідує величезна кількість людей. І після реставрації потік туристів тільки збільшиться”.

Невицький замок розташований на березі річки Уж поблизу села Кам’яниця, що в 12 км на північний схід від Ужгорода.

Археологи з’ясували, що підніжжя замкової гори люди заселили ще в бронзову епоху. Згодом тут жили фракійські племена. Наприкінці ХІІІ ст., коли Закарпаття вже було частиною Угорського королівства, на вершині важкодоступної гори звели двоповерхову башту – донжон, яку оточили дерев’яною огорожею. У разі атаки чи облоги в донжоні було все необхідне: зброя, питна вода, запаси їжі.

Також з’ясовано наявність палісаду навколо замку та наявність додаткових укріплень на схилах замкової гори. А головне – унікальну річ для всієї Європи – наявність водогону, вода з якого заповнювала замковий рів.

Детальніше про Невицький замок читайте тут

3D-РЕКОНСТРУКЦІЯ Невицького замку

«Портал Археології Закарпаття» 1757 26.10.2017 - 13:31

Гарантійне обслуговування, адміністрування, технічна підтримка

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070


Весільна агенція “Mary event decor” це команда молодих людей, які мають вже багаторічний досвід в оформленні івентів.


Напишіть відгук

Пошук по сайту

Культури

Реклама:

Ужклін

Універсальний клінінг в Ужгороді

https://uzhclean.com/

---------------

Зйомка відео в Ужгороді

☏ (050) 562-25-72

Зйомка весіль, корпоративів, свят, відеорепортаж

---------------

Найкращий косметолог в Ужгороді - вул. Корзо, 3

---------------

Ми Facebook


Замки Закарпаття

---------------