Археологія Закарпаття
Зачекайте, триває загрузка...

Історія знахідки періоду енеоліту. ФОТО

У Виноградові по вулиці Українській у 1959 (або 1960) році під час копання колодязю було знайдено кам’яну сокиру.

kamin

Один з присутніх забрав її собі, а згодом виїхав на проживання до Чернівців, де зараз і знаходиться цей артефакт. Він погодився надати фото знахідки, яку до тепер зберігає.

Щоб встановити хронологію даної знахідки Ярослав Мар’ян звернувся до працівників археологічного музею УжНУ ім. А. Балагурі. За їхніми словами це кам’яна сокира періоду енеоліту- ранньої бронзи, швидше за все її використовували носії баденської археологічної культури. Аналогічні сокири є знайдені вже і вони відносяться до археологічних культур Баден і Ніршег. На це, зокрема, вказує техніка шліфовки та свердління, яка з’являється в пізньому неоліті, а широко використовується в енеоліті та в період ранньої бронзи.

В книжці закарпатського археолога В’ячеслава Котигрошка («Вержнє Потисся в давнину…Ужгород, Карпати, 2008 р.») зазначено наступне щодо баденської археологічної культури: «У середині ІІІ тис. до н.е. полгарську культуру змінює баденська, носії якої зайняли величезний ареал, що охоплював Тисо-Дунайське межиріччя, з виходом на Паннонію і верхів’я Вісли… Культура Баден на території Тисо-Дунайського басейну датується, з урахуванням каліброваних дат по С14 і співставленням елементів матеріального комплексу з сусідніми культурами, 2150-1800 рр. до н.е.. Ф. Потушняк , відзначає, що доля носіїв культури Баден не зовім зрозуміла або взагалі не встановлена, а час її існування можна віднести до останньої чверті ІІІ тис. до н.е. … у результаті взаємопроникнення елементів місцевої та запозиченої культури утворився ряд локальних груп культури Баден. Вона відіграла важливу роль у ґенезі культур епохи ранньої бронзи Тисо-Дунайського басейну, зокрема Верхнього Потисся”.

Будемо просити передати цю знахідку до музею.

Якщо находите подібні речі то, будь ласка, не поспішайте їх викидувати, вони мають важливе наукове значення.

За матеріалами «Карпатського об’єктиву»

«Портал Археології Закарпаття» 2287 28.01.2017 - 07:30

Гарантійне обслуговування, адміністрування, технічна підтримка

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070


Весільна агенція “Mary event decor” це команда молодих людей, які мають вже багаторічний досвід в оформленні івентів.


Напишіть відгук

Пошук по сайту

Культури

Реклама:

Ужклін

Універсальний клінінг в Ужгороді

https://uzhclean.com/

---------------

Зйомка відео в Ужгороді

☏ (050) 562-25-72

Зйомка весіль, корпоративів, свят, відеорепортаж

---------------

Найкращий косметолог в Ужгороді - вул. Корзо, 3

---------------

Ми Facebook


Замки Закарпаття

---------------