Археологія Закарпаття
Зачекайте, триває загрузка...

Пішов з життя відомий закарпатський археолог В’ячеслав Котигорошко

З глибоким сумом повідомляємо, що 10 вересня 2016 року пішов з життя видатний вчений, археолог, дослідник закарпатських старожитностей, городищ та замків В’ячеслав Григорович Котигорошко.

858-07968574

Народився у місті Самбір на Львівщині у 1947 році. Родина переїxала до Ужгорода, батько був військовим. Закінчив Ужгородський університет (1972), де й працював з 1973 року. Доктор історичниx наук, професор кафедри історії стародавнього світу і середніx віків, а також директор Інституту Карпатознавства при УжНУ (від 2004). За сприяння В’ячеслава Котигорошка був створений при УжНУ арxеологічний музей імені Едуарда Балагурі, його друга і наставника.

Досліджував проблеми населення Верхнього Потисся латено-римського періоду (IV ст. до н. е. – IV ст. н. е.) та слов’ян 6–9 ст. Відкрив і обстежив на Закарпатті близько 300 археолічниx пам’яток.

“На початку 70-х років минулого століття на території тодішнього Союзу почалася меліорація земель. І мене, як археолога, залучили визначати місця, де могли бути захоронення, могили, пам’ятки. За 15 років я виявив близько 300 пам’ятників – від неоліту до середньовіччя на території Виноградівського, Берегівського та Ужгородського районів. Спершу працював зі слов’янськими пам’ятками, але згодом перейшов на латено-римський період, який був для мене цікавішим”, – розповідає він у одному з інтерв’ю.

Окрім Закарпаття, видатний науковець працював на розкопках у Новгороді, Пскові, Смоленську

Вічна пам’ять!

«Портал Археології Закарпаття» 1435 11.09.2016 - 18:37

Напишіть відгук