Археологія Закарпаття
Зачекайте, триває загрузка...

Кельтські жорна з Галіш-Ловачки

Кельтські жорна ІІІ століття до нашої ери, виявлені на західній окраїні Мукачева у ремісничому центрі з укріпленим поселенням (оппідумом). Він займає північно-східну частину гори Галіш, підніжжя західних схилів гори Ловачки та невелику западину між ними. Це був свого роду промисловий центр, де зосереджувалися різні види ремесла.

IMG_5888

За багатством здобутого інвентарю городище Галіш і Ловачка займає одне з п’яти перших місць серед провідних латенських пам’яток Європи. Очевидно свого часу тут процвітав один з найбільших ремісничих центрів на Європейському континенті. У галіш-Ловачці знайдено ряд речей, датування яких не викликає особливих заперечень. До них належать монети, псалії, мечі, ланцюжки, ножні браслети, фібули, графітова кераміка, латенський виробничий інвентар, запозичений від кельтів і пристосований до місцевих умов пише Павло Пеняк. На думку В.Бідзілі, усі ці речі та технічні надбання свідчать, що латенські артефакти Закарпаття належать до періоду від рубежу ІІІ–ІІ ст. до н. е. і до початку І ст. н. е

IMG_5892

Жорнова імовірно знайшов основоположник закарпатської археології Тиводар Легоцький. На фото, де він стоїть перед своїм будинком у Муачеві (1911 рік), чітко видно схожі на ці кельтські жорна.

IMG_5934

Сьогодні вони зберігаються у Закарпатському краєзнавчому музеї і виставлені у залі присвяченому видатному закарпатському вченому Тиводару Легоцькому.

Руслан ФАТУЛА

«Портал Археології Закарпаття» 2880 06.05.2016 - 01:49

Гарантійне обслуговування, адміністрування, технічна підтримка

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070


Весільна агенція “Mary event decor” це команда молодих людей, які мають вже багаторічний досвід в оформленні івентів.


Напишіть відгук

Пошук по сайту

Культури

Реклама:

Ужклін

Універсальний клінінг в Ужгороді

https://uzhclean.com/

---------------

Зйомка відео в Ужгороді

☏ (050) 562-25-72

Зйомка весіль, корпоративів, свят, відеорепортаж

---------------

Найкращий косметолог в Ужгороді - вул. Корзо, 3

---------------

Ми Facebook


Замки Закарпаття

---------------